آگوست 25, 2019 0

امروزه یکی از مهمترین چالش های سازمان ها در بکارگیری بستر اینترنت، نگرانی از تهدیدات و حملاتی است که هر لحظه تهدید کننده سرمایه و دارایی های الکترونیکی سازمان است. در این بین به دلیل کامل نبودن زنجیره های امنیتی در سازمان ها، موضوع جداسازی بستر اتصال به اینترنت از شبکه داخلی به یک موضوع مهم و اصلی تبدیل شده است.

حال جهت رفع این مشکل، راه کار های مختلفی از سوی کارشناسان ارائه شده است که برخی از آنها هزینه های بسیار سنگینی را به سازمان ها تحمیل نموده است.

از جمله این راه کارها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- طراحی و پیاده سازی یک شبکه مستقل به همراه سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز

۲- راه اندازی مراکز اینترنت در سازمان ها به شیوه کافی نتی

۳- استفاده از راه کاری های مبتنی بر مجازی سازی و سیستم های Virtual APP

پرواضح است که راه کار های اول و دوم، هزینه های سنگینی در دو بخش تجهیز و نگهداری بر دوش سازمان می اندازد. سازمان ها مجبور خواهند بود بسترهای فیزیکی زیادی را در سازمان گسترش و تیم های جدیدی را جهت پشتیبانی از آنها استقرار نماید. این در حالیست که این راهکارها حتی نتوانسته اند از لحاظ فنی بطور کامل و بهینه از تبادل اطلاعات حساس بین دو بستر داخلی و اینترنت جلوگیری نماید. در واقع این راه حل ها نوعی پاک کردن صورت مساله است. این بدان دلیل است که که راه های متعددی برای انتقال اطلاعات حساس بین سیستم هایی که بصورت فیزیکی جدا شده اند وجود دارد و این روش ها نمیتوانند بطور کامل از نشت اطلاعات جلوگیری کنند.

شاید به جرات بتوان گفت بهترین و تنها روش فنی و عملی جداسازی ، گزینه سوم است که نسبت به دو روش قبل از مزایای زیادی برخوردار است. برخی از این موارد عبارتند از:

– کاهش هزینه های راه اندازی سرویس و ارائه خدمات نسبت به دو روش اول و دوم

– امکان جداسازی ۱۰۰% ترافیکی و جلوگیری کامل از انتقال داده ها بین دو بستر

– جلوگیری از اتلاف وقت پرسنل به واسطه حضور در محل دیگری به جز محل کار خود برای استفاده از اینترنت

– کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری مربوط به بستر دوم یا کافی نت ها در سازمان.

– فعال شدن سرویس در کمترین زمان

– عدم نیاز به انجام تغییرات در ساختار شبکه

لن اکانتینگ در لایه ۷ شبکه (Layer 7 Accounting):
Virtual App چیست؟

یکی از روش های مجازی سازی، مجازی سازی نرم افزار های کاربردی است، که امروزه فواید و کاربرد های آن بر همگان روشن است. به واسطه قابلیت های بیشماری که اینگونه راه حل ها در اختیار استفاده کنند گان قرار می دهند، محبوبیت سیستم های Virtual App هر روز بیشتر و کاربردی تر می شود.

با استفاده از Virtual App می توان :

۱- نرم افزارها را بدون در نظر گرفتن سیستم عامل اجرایی آنها دراختیار گرفت. این به آن معنی است که به عنوان مثال یک نرم افزار حسابداری تحت ویندوز که فقط بر روی ویندوز XP اجرا می شود را میتوان روی Apple و یا Android اجرا نمود.

۲- مدیریت و محدود سازی استفاده از نرم افزار های منتشر شده

۳- امکان اجرای برنامه از راه دور

۴- انتقال داده بین کاربر و برنامه از طریق یک بستر کاملا ایمن

پیام بگذارید

WhatsApp chat