رایانش ابری چیست؟

cloud چیست؟ آیا در حال حاضر از cloud استفاده میکنید؟ اینها سوالاتی است که معمولا زیاد شنیده می شود و نه تنها سوال افراد عادی بلکه ممکنه سوال خود شما هم باشه!
hp سرور

در ساده ترین تعریف clouding یعنی ذخیره کردن و دسترسی به اطلاعات و برنامه ها بر روی فضای مجازی به جای ذخیره سازی اطلاعات بر روی هارد کامپوتر شخصی، در واقع رایانش ابری یک اصطلاح کلی برای تعریف خدماتی است که شامل ارائه خدمات میزبانی بر روی فضای مجازی هستند.
زمانیکه شما اطلاعاتی را بر روی کامپیوتر خود ذخیره میکنید و یا برنامه ای را از روی آن راه اندازی میکنید این عمل ذخیره سازی و محاسبات محلی نامیده می شود. در اینصورت به هر اطلاعاتی که نیاز داشته باشید باید از نظر سخت افزاری در دسترس شما باشد و دسترسی به آن برای کامپیوتر شما یا کامپوتر های داخل سازمان آسان و سریع باشد.پس clouding به معنای داشتن یک سرور سخت افزاری اختصاصی در یک محل و یا ذخیره سازی داده ها در یک شبکه خانگی یا اداری نمی باشد بلکه جهت ایجاد رایانش ابری شما نیاز به دسترسی اطلاعات و برنامه خود بر روی فضای مجازی (اینترنت یا اینترانت) دارید.
زمانیکه شما در حال اجرای یک برنامه کاربردی هستید که نیاز به اشتراک گذاری عکس و یا پشتیبانی از برنامه های اساسی سازمان شما داشته باشد بنابراین شما نیاز به دسترسی سریع به یک منبع قابل انعطاف و ارزان دارید. در واقع رایانش ابری اشاره به انتقال این منابع به فضای مجازی با پرداخت هزینه آن دارد.
در واقع نام رایانش ابری از نماد ابر که اغلب در فلوچارت و نمودارها برای نشان دادن فضای سایبری استفاده می شود الهام گرفته شده .
سرویس ابری دارای سه ویژگی متمایز است که آن را از میزبانی سنتی متمایز می کند :
• در زمانی کمتر از ساعت بعد از تقاضا قابل ارائه است.
• یک کاربر امکان این را دارد که در هر زمان سرویس را به هر اندازه کم یا زیاد داشته باشد.
• این سرویس کاملا توسط تامین کننده آن مدیریت میشود.
سیستم ابر می تواند به دو صورت عمومی و یا اختصاصی باشد.
ابر عمومی می تواند سرویس را به هر کسی یا سازمانی در فضای مجازی ارائه کند. (در حال حاضر خدمات وب شرکت آمازون بزرگترین تامین کننده سرویس ابر عمومی است.)
ابر اختصاصی یک شبکه اختصاصی و یا یک مرکز داده است که خدمات میزبانی را برای تعداد محدودی از افراد فراهم می سازد.
hp سرور

(لطفا برای دیدن ادامه مقاله به صفحات بعد مراجعه کنید)

مشتریان ما